AKTUÁLNĚ
Novinky Ježour 17.09. 21:08

DOJMY A ROZMARY - Díl třináctý: … budem hrát před prázdnou Lucernou

S novou sezonou jsou tu opět mé glosy zapsané tak, jak mi během zápasů úvodního kola letěly hlavou. Neopírám se o přesná čísla ani statistiky. Netroufám si ani na žádné hloubkové analýzy a rozbory. Snad se aspoň v některých dojmech z uplynulého víkendu shodneme, jinde pak zasejeme trochu té naší fanouškovské kontroverze. Tak pojďme na to!

Oči zítřku nedohlédnou, máme dál tu touhu nádhernou,

ale i zlý sen, že jednou budem hrát před prázdnou Lucernou.

Takhle nějak se obávala prázdného sálu Petra Janů a nám všem už bylo někdy od června jasné, že před prázdnými stadiony budou hrát i naše týmy NFL. Je to opravdu k vzteku! Ikdyž se člověk ponoří do zápasů a soustředí na hru, možná dokáže chvílemi absenci publika nevnímat, ale … Brady měl hrát v totálně nabouchaným SuperBaráku, Rams měli pokřtít výhrou nový nádherný stadion. Hru v Kansasu, Buffalu či Seattlu to musí zákonitě poznamenat, tam se nikdo na venkovní zápas netěší už jen kvůli tomu bouřícímu davu. No nic, hlavně aby se dál hrálo a pokud možno až do konce ledna bez přerušení. Nicméně když vidím, jak si rozhodčí ten slinták na nose 30x za utkání ochmatává a sundavá na každý hlášení, aby si stejně pak na konci zápasu dal se všem high-five …. měl by jim někdo vysvětlit, že takto nezodpovědným chováním Amerika Covidu nikdy neporazí (ironie). Otočme raději list nebo se zase rozčílím.

„Bože, taková ostuda! To hned první neděli musíme být před celou ligou za totální lasery?“ Říkal jsem si po třetí Riversově interception, která dala finální razítko na prohru Colts v Jacksonville. Naštěstí pro nás to ale nebyl jediný kolaps a zejména díky Eagles a Lions jsme nakonec na hanbě neskončili sami. Veskrze negativní zážitky ze hry Colts to ale nezmění. Ne, už mě doma několikrát štípli. Nebyl to přípravák a jsme opravdu 0-1. Legenda Chargers pokračuje v házení íček. Počítám mu celkem 3, když ve statistikách má jen 2. Přestože ta třetí byla otočena v náš prospěch, vyhodnocení hodu jedna tragedie. Do konce sezony se nám zranil Marlon Mack – utržená achilovka a tak si Taylor jako nováček asi hodně zablbne. No a naše obrana, to bylo jedno zmatené panoptikum. Mám týden na to, abych podumal nad dilematem, jestli naše secondary vypadala v kempu tak dobře, že hrál proti ní Rivers a nebo jestli Rivers vypadal v kempu tak dobře, protože hrál proti naší secondary. A ještě jedno vzdechnutí. My vedeme přibližně 90% zápasu a Rivers má 46 passových pokusů? Vážně? Takhle jste to chtěli hrát?!

Obrana Redskins začala velmi zvolna, aby se posléze začala polehounku rozjíždět a skončila jako řvoucí 1000koňová nezastavitelná mašina. D-line vedená bláznivým Chasem Youngem měla na Carsona Wentze spadeno, jak kdyby jim všem přes léto obtáhnul manželky. No a nebo to Wentz musel spáchat i na manželkách hochů z vlastní O-line, vážně nevím. Pedersenovým svěřencům začal zápas doslova protékat mezi prsty a postupné snižování ztráty jim muselo strašidelně vlézt do hlav. Haskins zdá se udělal na jaře pokrok a zdaleka už nevypadal tak zpovykaně, jako loni. Snad nezačne po jednom vydařeném comebacku zase lítat v oblacích. No mělo by to být bez diváků snazší se soustředit na zápas, nebude s kým dělat během utkání selfie´s. . . . . . Tým z Washingtonu si nechá politickým rozhodnutím ukrást svou minulost, svou identitu, dotlačit se k zavrhnutí jména Redskins. A poté si vzpomínkově napíší do EndZony „Washington Football Team established 1932.“ Jedna velká trapnost, nemůžu si pomoct. Ještě by mohli před stadionem odhalit Williamu Lone Star Dietzovi 5metrovou sochu, aby byla estráda kompletní.

Nedokážu pochopit, jak mohli Lions nevyhrát, když ještě ve 4.čtvrtině vedli o 21 bodů proti Bears, kteří opravdu nemají za centrem quarterbacka pro NFL. Trubisky se bude muset ještě hodně snažit, aby můj názor změnil, ale zatím to jinak nevidím. Některé jeho jednoduché a totálně přehozené hody následoval naprosto nechápavý výraz člověka, který snad i sám sobě říká „co já tady dělám?“ No ale Lvi to Medvědům naservírovali doslova na zlatém podnose. Místo aby se radovali z toho, že Ježíš vstal z mrtvých a Petersonova reinkarnace nese docela slušné ovoce, opět snahu celého týmu devalvují naprosto tristním rozhodnutím a ještě tristnější exekutivou. Považte sami: 3minuty do konce, vedu a soupeř při mém drajvu spaluje timeouty. A já na 3rd-and-5 místo konzervativního běhu vymyslím passovou hru a ještě pro interception na vlastní půlce. Kdyby to íčko přišlo aspoň z nějaké bomby na 45 yardů, která by nějakým způsobem jakžtakž suplovala následný punt. Ne, tohle byla přihrávka Marvinu Jonesovi do středu na krátko. Fandové Lions mají opravdu trademark na obličej v dlaních, tohle je zlo. A třešnička na dort v podobě fatálního dropu nováčka Swifta už musela u některých slabších povah resultovat v oživování defibrilátorem . . . . No zaujal mě ještě vyloučený OLB Jamie Collins, který se rozhodl demonstrovat sudímu, jak že si proti němu soupeř počínal. Ihned se mi vybavil Zinedine Zidane, který napálil ve finále MS Materazziho hlavou do hrudníku. Rozhodčí nemají tyhle názorné ukázky, jichž jsou sami součástí, rádi a Jamie byl po zásluze vyloučen. Velmi vtipná událost, mrkněte na to 

Žil jsem až do neděle v utkvělém přesvědčení, že se nám po celoroční pauze již nevrátí na hřiště TEN stejný Cam Newton, kterého jsme znali. Říkal jsem si, že po tolika zdravotních peripetiích, 3 vážných zraněních a jedné náročné operaci přehodnotí a bude se jednoduše více hlídat. No řečí fandů Packers Newton tak trochu zrodgersovatí. Vůbec! Pořád ten starej Cam, kterýho jste znali z Panthers, akorát už přestal při oslavách ukazovat, jak si Clark Kent trhá kvádro na prsou. Asi to Bill zakázal. Jinak jde opět a znovu do všeho po hlavě a naprosto neohroženě. Někdy u těch read optionů dokonce situace natolik přehrává, že si míč podrží i ve chvíli, kdy by bylo lepší ho nechat v runningbackovi. Asi už měl po fotbalu velký hlad. . . . . . A toho jsem se jako nepříznivec Patriots obával. Je samozřejmě brzo na nějaké soudy. Zvlášť když při každém jeho běhu zavoní stadionem čerstvá sádra. Dolphins byly v opravdu nezáviděníhodné situaci, když se měli připravit na hru umíchanou trojicí Belichick – McDaniels – Newton. No prostě vůbec netušili, stejně jako zbytek světa, s čím na ně Pats vyrukují a podle toho to taky vypadalo. Chyběly pásky. 

Bruce Arianse mám hrozně rád a na jeho působení u nás v Indy budu vždy vzpomínat. O to víc nechápu jeho ostrou kritiku směrem k Bradymu po prvním zápase. O Bradyho chybách ví nejlépe sám Brady a určitě nepotřebuje, aby to jeho trenér na tiskovce okamžitě ventiloval. To snad čekal úplně každý, že z gruntu vystavěná ofenzíva Bucs bude potřebovat čas na sehrání. Že utajené tréninky na středoškolských hřištích, kam lítal Brady s receivery soukromými helikoptérami, asi hned na Saints stačit nebudou. Při některých hodech a zejména při druhé interception bylo jasně znát, že ještě chybí určitá anticipace s receivery, že na sebe prostě nejsou zvyklí. Od Winstona k Bradymu vidím velký kvalitativní skok dopředu, o tom žádná. . . . Asi jsem sledoval jiný zápas, ale podle mě Bucs netrápil útok. Byla to právě jejich obrana vedená sackleaderem Shaquem Barrettem, která zůstala pohromadě, a měla být základním stavebním kamenem výher v novém ročníku. No já viděl jednu blown coverage za druhou a velmi špatné tacklování. A hlavně si Tampa ze starého ročníku odnesla jeden nešvar – byla ze všech týmů nejhorší na penalty, kterých obdržela loni v průměru 10 na zápas. V neděli je zažlutili devětkrát, tak co chcete? Teď je čeká Seattle a Wilsonem, který nevypadá, že se musí příliš dlouho zahřívat. Spíš mám dojem, že je rozehrán tak někde na úrovni Dne Díkuvzdání. Aby si Tampa neodvezla další čtyřicítku.

Příznivci Buffala Bills mají před letošní sezonou jednu velkou obavu. Jak bude hrát Josh Allen a jestli se na něj bude víc než solidně poskládaný útok a výborná obrana spolehnout. V neděli jim asi chvílemi vstávaly vlasy na hlavě hrůzou. I přes vedení 21-0 se Allen dopustil dvou příšerných fumblů, které navíc přišly při designovaných bězích a zcela vlastním zaviněním. Proti Jets tyhle turnovery průšvihem neskončily, ale ostatní soupeři budou příště nemilosrdně trestat. Líbil se mi Steffon Diggs. Hlavně v situaci, kdy šel při TD spoluhráče Browna naprosto ultimátně blokovat safetyho a dostal u toho neskutečnou fošnu, po které musel těžce lapat po dechu. Tohle u hvězdných receiverů často nevidíte. Palec nahoru a minimálně do další neděle označuji Diggse za týmového hráče. Nepokaž si to ;-)

Zprvu se zdálo, že Aaron Rodgers bude dál chodit po hřišti vzteklý a otrávený a po spoluhráčích gestikulovat něco ve smyslu „No kam jsi to běžel? Ty musíš bejt uplně blbej, nastuduj si playbook nebo mi nelez na oči.“ Takových okamžiků bylo v první části hry několik. Ale pak se začalo blýskat na mnohem lepší časy a některé jeho přihrávky byly opravdu zábleskem jeho pověstné geniality. Hlavně tedy TD přihrávky na Valdese-Scatlinga a Adamse. Jeden komentátor ve studiu hned poznamenal, že Packers zřejmě budou letos právě tak dobří, jak bude hra Rodgerse bavit. . . . Marně vzpomínám, kdy naposledy (nebo zda vůbec) jsem viděl safety zahrané cornerblitzem. Něco takového parádně předvedl Jaire Alexander a na Kirku Cousinsovi si vyloženě smlsnul. Uznale zvedám obočí a kredit bezpochyby dávám i DC Mikeu Pettinovi. Tohle je jeho parketa. Takže suma sumárum: Packers mají nový franchise rekord pro otevírací zápas nové sezony 43b. – a Mike Zimmer má taky nový osobní rekord v Minnesotě, protože tolik nikdy ještě doma od nikoho nedostal.

Při posledním drajvu 1.poločasu jsme mohli vidět, že Big Ben je opravdu zpátky. Precizní přihrávky 5/7 pro 70 yardů, samozřejmě touchdown a k tomu ještě 12yardový neohrožený scramble. Zasnil jsem se, představil si v tu chvíli na hřišti Masona Rudolpha a skončilo to mým širokým úsměvem. Ono mu samozřejmě ještě chvilku potrvá, než ze sebe tu rez setřese, ale jestli jeho házecí loket opravdu po 8 !!! letech přestal bolet, můžeme letos vidět staré dobré Steelers. Když si takhle představím zdravého Bena, tak ten tým v podstatě nemá žádnou větší slabinu. No možná trochu depth na pozici RB, ale jinak je Pittsburgh kompletní mančaft vybudovaný ve stínu Lamara Jacksona tak trochu mimo hlavní reflektory mediálního zájmu. Jejich obrana může patřit k těm nejlepším v lize. Ještě si k tomu vzpomenout, jak se vyhrává v play off.

Víc toho pro tento týden nemám, protože jsem ani víc zápasů zatím neviděl. Zaparkoval jsem poblíž Mikulova a snažím se pomoct s vinobraním. Příští neděli se polepším …. Ale je tady krásně ;-)

Sdílejte na sociálních sítích

Ježour

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • RhimeNE
  19. září 2020 10:24

  Je síce pravda, že proti Hawks hrajú Pats..ale Brady určite nie ;-)

  Ale chápem, všetci si na to zvykáme...

 • lubosinho
  18. září 2020 15:26

  ako som sa obával zápasov bez fans v NFL, tak po prvom weeku to zas také zlé nie je.. sú športy kde tí fans chíbajú oveľa viac....

 • Hooper
  18. září 2020 15:05

  Steelers nemají depth na pozici RB - a to se Snell se 113 yardy z 19 behů tak snažil..:)

 • lubosinho
  18. září 2020 15:22

  ale dokáže to Snell opakovať aj viac krát? Ako fanúšik Steelers dúfam, že áno, ale aj ja myslím, že RB sú najväčšou slabinou tímu (zatiaľ)

 • Hooper
  18. září 2020 16:08

  @lubosinho Vidíš - a tady ti za pravdu nedám. Podle mně nemáme druhého safetyho a pozice ILB je taky slabá.

 • Ježour
  18. září 2020 16:48

  Tak počet yardů z jednoho zápasu snad nemá s hloubkou kádru moc společného.

 • lubosinho
  18. září 2020 17:09

  @Hooper ako druhý safety máš pravdu, ILB Bush-Williams sú podľa mňa docela dobrí, hlavne teda Bush, len nie je tam nikto ďalší v prípade zranenia a podobne.. btw RB's (Conner, Snell, McFarland, Samuels) tam nie sú nič extra.. už minulú sezónu som mal pocit, že Snell je z nich najlepší a možno ešte pôjde hore, ale Conner za mňa sklamanie a Edmunds na SS nie je o nič horší..

  poznámka pod čiarou: Boswell tiež podľa mňa nie je veľká istota..

 • fisher
  18. září 2020 10:48

  "Tým z Washingtonu si nechá politickým rozhodnutím ukrást svou minulost, svou identitu, dotlačit se k zavrhnutí jména Redskins." *facepalm*

 • lubosinho
  18. září 2020 15:24

  tiež mi príde trocha prehnané tvrdenie.. zmenou mena sa história nevymaže.. napríklad Pittsburgh bol niekedy Pirates a stále je to ten istý tím..

 • JakubZ
  19. září 2020 12:20

  Strasne me bavi cist, jak zdejsi redaktori americkeho fotbalu, jsou zaroven odbornici na historii a rasismus v US.

 • Vontae_Mack
  17. září 2020 23:42

  Snažím sa ešte postnúť svoje dojmy z ostatných zápasov ale furt mi to k postu vyhadzuje ešte tie kódované údaje o mojom konte ktoré tu asi nechcem... tak skúsim pomaly editovať.

  Russell Wilson je neskutočný. Je zázrak, že ten chlap nemá ani jedno MVP. Aaron Rodgers taktiež začal fantasticky.

  Lamar super. Ja ho nejak nemusím a stále čakám, že pôjde dole, ale on vyzerá že sa možno skôr zlepšil. Videl som len HL ale naozaj pekne.

  Newton v Patriots je strašný bizár. Neviem aký hráč sa kedy kde menej hodil.

  Washington Football Team ma veľmi potešil. Tá ich Dline nemá chybu. Ak správne rátam majú tam 5 prvých kôl a je to vidno.

  DAndre Swift zabil. Takýto drop si fakt Lions nezaslúžili. Ako jedna vec je nechať si otočiť vedenie o 17 bodov, ale potom to Stafford ešte fantasticky dotiahol a Swift mu spraví toto.

  Cleveland - lol. To je neskutočné aký bordel to je. Som zvedavý, či sa trochu zdvihnú proti Bengals.

  NY Jets - lol. Týchto mi je až ľúto. Ďalšia absolútne nefunkčná organizácia, akoby nestačilo, že majú najhoršieho trénera v lige, ešte im tam optoutujú hráči, bustuje jeden pick za druhým a jedno zranenie strieda ďalšie. Teraz vyzerajú ako najhorší tím v lige, ale to sa predpokladám zmení, aj Miami minulý rok vyzeralo beznádejné posledné. Každopádne by bolo zaujímave sledovať, ako sa rozhodnú, keby mali šancu na niektorého z top QBs na drafte (a Darnold by sa nedal posúdiť ako jednoznačný bust).
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • KABIREX10
  18. září 2020 00:54

  Zazrak je, že RW3 nemá dokonca ani len 1 hlas pri voľbe MVP.. to je len joke 😂

 • DCC
  19. září 2020 11:48

  @KABIREX10 https://www.facebook.com/NFL/photos/a.131239636262/10158879020981263/?type=3&theater

 • Vontae_Mack
  17. září 2020 23:35

  Ježour ako vždy od teba top čítanie. Mám len dva komenty - jeden k WFT, ale ten vlastne nemám, lebo to je na samostatnú diskusiu. Druhý k Allenovi - nie a nie. Fanúšikovia Bills nemali žiadne zásadné obavy o Allena pred sezónou a určite ich nemajú po zápase. Allen bol v tom zápase skvelý, a to napriek tým dvom fumblom a napriek dvom riadnym minelám. Objektívne ti hovorím, že medzi fans Bills panuje absolútna spokojnosť a nadšenie. A teda neviem ako si prišiel na "vlastné zavinenie" najmä pri tom prvom fumbli. Maye mu to jednoducho vyrazil. Druhá vec je, že Allen musí popracovať na ball security, lebo je to fakt problém. Ale v tomto zápase bolo pozitív nekonečne viac.

  Diggs bol super, hoci ešte vidno, že Allen je viac zohratý s Brownom. Ten jeho blok bol skvelý, rovnako ako ďalších pár catchov.

 • StevenJohn11
  17. září 2020 22:42

  Lions si to opravdu nezasloužili :)

 • Bart
  17. září 2020 22:29

  Jaire Alexander po zápase povedal, že to nebol play call DC Mikea Pettina, čo zahral (safety). Povedal, že na základe toho, ako sa pohol Thielen rozpoznal, že to nebude beh a na vlastnú päsť išiel do blitzu... Neskutočný prehľad v hre a to má stále len 23 rokov ☝️☝️☝️

 • Ježour
  17. září 2020 22:35

  Dík za info a v tom případě velký respekt takhle mladému hráči. Ono to ale může při podobném bleskovém rozhodnutí skončit i dost velkým průšvihem.

 • bostonfan
  17. září 2020 21:49

  ježour vzorný divák zápasov NE Patriots 😑😑😑😑😑😑

 • Ježour
  17. září 2020 22:33

  Tak na Cama byl snad zvědavý úplně každý. Nu ni?

 • harykk
  17. září 2020 21:44

  jsi sice strašný vejtaha, ale dobře se čteš :D.
  Dík za článek Honzíku !

 • DCC
  17. září 2020 21:41

  Vítej zpět! Ještě, že si neviděl a tím pádem nekomentoval náš zápas :-). Ale teď se Steelers to bude ještě větší sranda.

 • KABIREX10
  17. září 2020 21:38

  Seattle hra s Patriots.. nie s Tampou..✌️

 • Ježour
  17. září 2020 22:37

  V tom případě ještě hůř, když jim čtyřicítku nandá Teddy :-) díky za opravu samozřejmě

 • onpav
  17. září 2020 23:12

  @Ježour Taky jsem si té záměny při čtení (skvělého) článku všiml. Ještě sis koukám na rozdělení Pats a Bradyho nezvykl :)

 • Ježour
  18. září 2020 07:19

  @onpav hele a víš, že je to klidně možný? A teď k tomu připočti pár litrů vína :-)

 • mfr
  17. září 2020 21:30

  Hezky jsi to po tom vinobraní napsal...

 • Jonash
  17. září 2020 21:27

  Oprava: Lions vedli "jen" o 17 bodů, ne o 21.

 • EBT
  18. září 2020 09:03

  Ty seš teď vlastně ten specialista na comeback, viď? :D