AKTUÁLNĚ
Novinky Šráma 19.09. 15:23

NCAA Preview - Week 3

Univerzitní fotbal je takřka v plném proudu a máme před sebou další týden, který by nám měl představit dosud nejvíce zápasů. Do hry se tentokrát už dostane Oklahoma State, kterým se první zápas s Tulsou o týden posunul. Zajímavé matche se budou odehrávat v Georgia Tech či v Marshallu. Největší pozornost bude upřena do Louisville, kteří přivítají Miami. Zápas Georgia Southern – Florida Atlantic byl v pátek zrušen.


Třetí hrací týden začne už z pátka na sobotu, kdy Coastal Carolina na svém hřišti přivítá druhodivizní univerzitu Campbell. Zde by se nemělo konat žádné překvapení a počítá s jasným průběhem pro domácí Chanticleers.


Ze sobotních utkání se hodně těším na duel Marshallu proti Appalachian State. Obě univerzity mají za sebou úspěšné roky, přestože se nemůžou šířkou programu měřit s těmi nejlepšími. Marshall za poslední tři roky vyhrál 26 utkání, přičemž získal trofeje z New Mexico Bowlu a Gasparilla Bowlu. Úvodní utkání sezóny vyhráli s přehledem. Nováček na quarterbacku Grant Wells se činil a naházel Eastern Kentucky z druhé nejvyšší univerzitní soutěže celkem 307 yardů pro 4 touchdowny. K jeho spokojenosti měl hodnocen druhý nejlepší QB rating druhého hracího týdne.


To Appalachian State už patří mezi Top 25 týmů soutěže a rozhodně nepojede na The Joan prohrát. Povýšený kouč Chuck Clark má v úmyslu pokračovat v nastoleném trendu a z Mountaineers vytvořit prvotřídní mužstvo, které se naplno usadí v Top 25. Není náhoda, že v posledních třech letech jsou hosté na bilanci 34-7. Díky kvalitní a zkušené ofenzivní lajně, budou v utkání spoléhat na své running backy. Ti v posledním zápas dohromady naběhali 308 yardů pro 4 touchdowny. Zkušený quarterback Zac Thomas neprožil nikterak výrazný první zápas sezóny, o to víc ze sebe bude muset dostat. Jeho schopnosti a dostatek talentu může dovést Mouintaneers v Marshallu k výhře.


Zajímavé duely, které startují v sobotu od 18 hodin jsou bezesporu v Duke a v Tulene. Na stadion Duke přijíždí Boston College a určitě to bude vyrovnané utkání, které nemá favorita. Obě školy mají na quarterbacku nové muže. Boston College vlastní jednu z nejzkušenějších obran v lize, která bude spoléhat na linebackery Max Richardsona a John Lamota. Duke v minulém utkání na Notre Dame nebylo schopné běhat a když už, tak pouze quarterback Chase Brice. Domácí Blue Devils budou stejně jako Eagles věřit své obraně, kde řádí defenzivní end Chris Rumph II. Faktorem utkání je jakým způsobem se Orli dostanou přes dobrou ofenzivní lajnu ke quaterbacku Phil Jurkovci. Ten přestoupil z Notre Dame a podle dostupných informací odstartuje sezónu na startingu.


Mužstvo Navy přijede do Tulane odčinit první utkání sezóny. Asi jen málokdo čekal, že od BYU v prvním hracím týdnu schytají takový debakl 55-3. Tentokrát nás čeká jiný tým. Běhová hra bude mnohem lepší a schopnější. Defenzivní fronta by se měla zlepšit o 180 stupňů a zcela tak vymazat minulé selhání. Ofenzíva Tulane není zcela v pořádku. V minulém utkání proti South Alabamě se Green Wave tři čtvrtiny trápili, a přestože v poslední části děj zcela otočili, pořád to není dost kvalitativní křivka. Quarterback Keon Howard byl nepřesný a nespolehlivý. Navy je kvalitnější mužstvo než South Alabama, a tak očekávám tuhý boj. 


Notre Dame přivítá ve svém druhém utkání celek ze South Floridy. Pro domácí Iry se nebude jednat o žádnou lehkou zkoušku. Ofenzíva vedená quarterbackem Ian Bookem ještě není zcela v pohodě. Především souhra vzduchem vcelku skřípe a pokud nedojde ihned k nápravě, nemusela by sezóna proběhnou podle představ a očekávání. Do utkání by už měl nastoupit explozivní wide receiver Braden Lenzy, který umí hru roztáhnout a plnit roli Will Fullera. Irům bude chybět safety Kyle Hamilton, který se lečí ze zranění kotníku. Jeho pozici by měl nahradit Isaiah Pryor, což je nový přírůstek z Ohio State. Bulls přijedou do South Bendu plný energie. Bez velkého překvapení se budou snažit tahat míč po zemi. Proti tomu by měla stát skvělá defenzivní fronta, ve které bude dominovat linebacker Jeremiah Owusu-Koramoah. Očekávám srdnatý match, stejně jako v utkání s Duke. 


Dalším zajímavým zápasem na mém watchlistu jsou žihadla z Georgia Tech, kteří přivítají UCF. Minulou sobotu předvedli parádní výkon a po obratu nepříznivého skóre si odvedli z Tallahassee překvapivou výhru. Nováčkovský quarterback Jeff Sims sice měl pár nepřesných hodů, ale hlavně díky běhům byl po zemi nejaktivnějším hráčem Georgie Tech. V nadcházejícím zápase však nebudou za favority. UCF má za sebou úspěšné roky. Sice jim bude v sobotu chybět celá řada hráčů, hlavně wide receiverů, ale nadále je to talentované mužstvo, které se bude spoléhat na quarterbacka Dillon Gabriela. Obrana rytířů by v sobotu neměla mít příliš velké potíže. Ba dokonce si myslím, že je o trochu lepší jak ta z Floridy State. 


Vylepšování statistiky by mělo probíhat bez sebevětších debat na Death Valley v Clemsonu. Tam totiž přijíždí druhodivizní The Citadel, které nemá příliš mnoho es v rukávu. Jasno by mělo být už od první čtvrtiny a nedivil bych se, kdybychom od druhé poloviny sledovali za centrem Clemsonu náhradního quarterbacka. 


Posledním zajímavým sobotním zápasem bude zápas NC State s Wake Forest. Domácí teprve teprve ve třetím týdnu odstartují sezónu a zatím jsme tak neměli možnost poznat jejich křivku výkonosti. Už je to 114. vzájemný zápas. Tak velkou historii má vzájemné zápolení. Wolfpack budou doma chtít určitě vyhrát, neboť poslední tři duely prohráli. Quarterback Devin Leary neprožil dobrou první sezónu, přesto dostane na začátku druhé určitě startovní pozici. NC State je plné mladých borců, kteří v minulém roce nabrali mnoho zkušeností a myslím si, že se od nich můžeme dočkat zlepšení výkonů. Wake Forest utrpělo pár ztrát, které je budou v průběhu celého ročníku trochu dusit. Přestože v minulém týdnu prohráli s Clemsonem, výkon nebyl nikterak špatný. To však na hodnocení mužstva jako takového do sezóny nic nemění. Wake Forest je spolu se Syracuse outsiderem konference ACC.


Nejzajímavější zápas: Louisville – Miami

Bez dlouhého přemýšlení je utkání domácích Cardinals s Miamskými Hurricanes nejzajímavějším duelem týdne. Je to utkání, které nemá favorita. Obě mužstva patří mezi top 5 v konferenci ACC. Oba vyhráli své úvodní utkání a oba mají skvělé quarterbacky. Tento zápas bude velkým testem ofenzívy domácích, která využívá svou poziční rychlost a dravost. Slot receiver Tuto Atwell patří rychlostně k nejlepším, co letošní sezóna nabízí. Na outsidu mají Dez Fitzpatricka, který si v minulém utkání připsal 142 zachycených yardů pro jeden touchdown. Třetí vzadu Braden Smith v minulém utkání zachytil 132 yardů a také se mu podařilo skórovat touchdown. Quarterback Micale Cunningham má skvělé zbraně a Miami si bude muset dávat setsakramentský pozor. 


Hurricanes stejně jako jejich soupeř v úvodním utkání vyhráli. Co se týče pokrytí wide receiverů, tak nemělo velké problémy. UAB se snažila praktikovat spíše běhovou hru, aby využili dostatek běžeckého talentu. Obrana hrála velmi důrazně a soustředěně. Rychlost a hloubka Louisville je samozřejmě jiná. Cunningham se nemusí spoléhat na jeden cíl. Ve vší početnosti umí s míčem dynamicky běžet, a to by mohl být kámen úrazu. Utkání rozhodne především secondary Hurikánů. Budou dostatečně přistupovat a omezí ataky domácích playmakerů?


Kde může dojít k překvapení: North Texas – SMU

O půlnoci startuje rivalský Safeway Bowl. Texaská mužstva patří k divácky velmi podporovaným a je velká škoda, že nebude umožněno zaplnit hlediště výrazněji. Tento duel ukáže sílu celku Mustangů, kteří budou opět spoléhat na raketovou ruku v podobě quarterbacka Shane Buechela. Ten by měl v utkání relativně v pohodě překonat hranici 300 naházených yardů. K ruce mu bude opět running back TJ McDaniel, který by také mohl přispět 100 yardy po zemi. 


North Texas v minulém utkání nepředvedl nikterak přesvědčivý výkon a výhra nad druhodivizním Houston Baptist v poměru 57-31 vcelku zakrývá nedostatky. Především pasové obrana se zdá být velkou slabinou. Není příliš obvyklé, aby druhodivizní quarterback naházel 480 yardů. Obě mužstva jsou útočně laděná a tím pádem očekávám velké hody. Favoritem utkání jsou hosté, kteří mají vyprofilovanější mužstvo plné slušných individualit. To však neznamená, že domácí jsou bez šance.

 

Koho sledovat: DE Chris Rumph II (Duke)

Klenot budoucího draftu. Jak jinak charakterizovat hráče, který je velkou komoditou z basketbalové líhně univerzity Duke. Jeden ze dvou nejlepších pass-rusherů minulé sezóny hned od prvního utkání letošní sezóny předvádí neskutečné výkony. Kdyby se během prvního utkání v Notre Dame nezranil, určitě by nastřádal více jak 5 tacklů. Ono stát proti nejlépe hodnocené ofenzivní lajně v lize není zrovna nejlehčí práce. Přesto díky své výbušnosti, rychlosti, síly a délky paží, může patřit v zápase proti Boston College k hlavním zbraním. 


Sdílejte na sociálních sítích

Šráma

NOTRE DAME FOOTBALL

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

 • Mi.Tch
  19. září 2020 22:18

  Doporučuju kouknout na zápas Marshall - App state . Ten Grant Wells mě vážně baví!!!

 • Šráma
  19. září 2020 23:24

  Tobě se jako líbí?

 • Mi.Tch
  19. září 2020 23:31

  @Šráma jj líbí. Sice sotva jsem to dopsal hodil INT a pak tam měl ještě nějaké nováčkovské chyby, ale taky tam měl dobré momenty. Dokáže dávat míč rychle z ruky, dokáže prodloužit hru a udělat něco z ničeho. Statistika 6-14 pro 67 zatím se může zdát špatná, ale třikrát hodil fakt dobrej míč na WR, ale buď mu to dropli nebo naopak hrají dobře CBs App State. Ty hody, ale podle mě mají fakt kvalitu (IMO). Nebojí se házet do coverage a ty balóny jsou fakt rychlý a přesný. Decision making je ještě takový hrr, ale to si sedne. App State jsou jiná káva než E.Kentucky, ale zápas je to těsný a uvidíme co druhá půlka. Pořád ještě může zazářit ;-)
  (Upraveno: před 1 rokem)

 • Šráma
  19. září 2020 23:56

  @Mi.Tch pořádně jsem ho neměl čas sledovat, jen byl hodnocenej jako nejlepší QB minulýho weeku.

 • EBT
  19. září 2020 21:37

  Parádní článek, díky Šrámo :)

 • Mi.Tch
  19. září 2020 19:30

  Upset alert :-). Tulsa - Oklahoma State po pulce 7:3 !! Chuba Hubbard na 14 pokusů jen 38 yrd...

 • Šráma
  19. září 2020 21:02

  A k tomu ještě fumble

 • Mi.Tch
  19. září 2020 21:06

  @Šráma V druhé půlce se rozběhal, ale Tulsa je na něj připravená...

 • Šráma
  19. září 2020 21:22

  Ale jinak docela zklamání z OSU. Mám je vysoko v rankingu.