Tedův Mock Draft 1.0 – 2024

NFL
18. 2. 2024

Vítejte v mém prvním letošním mock draftu! Ohlasy Super Bowlu LVIII v podstatě ještě nedozněly, ale svět NFL pokračuje ve velmi rychlém tempu! Pojďme se tedy podívat na první spekulace ohledně draftu. Mock Draft 1.0 jsem tvořil především na základě potřeb daných týmů, jejich prozatímních vyjádření, informací od NFL insiderů a svých vlastních předpokladů.  

NFL
18. 2. 2024
Tadeáš VytiskaTadeáš Vytiska

1. Washington Commanders (Via Bears) 

QB CALEB WILLIAMS (USC) 

Od samého konce základní části zastávám názor, že Chicago si ponechá Justina Fieldse a doplní již velmi komplexní tým cennými picky. Kliff Kingsbury a Caleb Williams se moc dobře znají ze společného působení na USC. Williams navíc vychodil střední školu ve Washingtonu, je zde tedy jako doma. Jeho výběr by byl ideální restart pro tuto franchise.

2. Atlanta Falcons (Via Bears)

QB DRAKE MAYE (North Carolina)

Boj o velkou trojku quarterbacků bude pokračovat i nadále. Falcons dali v posledních letech dohromady velmi dobrý tým na obou stranách míče, ale od odchodu Matta Ryana hledají svého quarterbacka. Skok pro Mayea by jim poskytl papírově druhého nejlepšího z letošního draftu a skvělý příslib do budoucna. Bears nasbírají další picky.

3. New England Patriots

QB JAYDEN DANIELS (LSU)

Patriots jsou momentálně týmem v přestavbě, kterému chybí téměř vše. Nechají si však uniknout vítěze Heisman Trophy Jaydena Danielse? Po kolotoči na pozici QB v loňské sezoně si nedokážu tento scénář představit. Daniels by byl skvělým lídrem, kterého lze herním stylem připodobnit k Lamaru Jacksonovi.

4. Arizona Cardinals

WR MARVIN HARRISON JR. (Ohio State)

Cardinals potřebují Kyleru Murrayovi nutně poskytnout zbraně. Marvin Harrison je nepochybně nejlepším reciverem letošního draftu, jež je považován za největší sbírku talentů na této pozici za posledních několik let.

5. Los Angeles Chargers

WR MALIK NABERS (LSU)

Wide receiveři jsou jednou z nejsilnějších pozičních skupin letošního draftu.  Malik Nabers v něm momentálně s Odunzem soupeří o pozici receivera číslo 2. Chargers zatím marně hledají náhradu za věčně zraněného Williamse a loňský pick Johnstona, zdá se, není odpovědí. Že by to na druhý pokus vyšlo lépe?

6. New York Giants

OT JOE ALT (Notre Dame)

Giants hoří na ofenzivní lajně a každá pomoc se zde bude hodit. Evan Neal má za sebou tragickou nováčkovskou sezonu a v tomto případě bude jen velmi náročné nechat na boardu Joe Alta z Notre Dame.

7. Tennessee Titans

OT OLUMUYIWA FASHANU (Penn State)

Will Levis byl v druhé polovině sezony šikanovaný za bídně hrající ofenzivní lajnou. Tento pick by měl být naprostý no-brainer. Výběr ofenzivních linemanů je v tomto případě stále široký. Fashanu je pro mě stále druhý nejlepší tackle. To se však může stále změnit v předdraftovém procesu.

8. Chicago Bears (Via Falcons)

WR ROME ODUNZE (Washington)

Konečně se dostáváme k Chicagu. Bears dvěma posuny dolů získají pořádný draft kapitál a mohou posílit tým okolo Justina Fieldse. V tomto případě je nutné pomoct DJ Moorovi, protože Mooney v letošní sezoně zaostal za očekáváním. Odunze je veliký a velmi silný receiver, který by byl skvělým doplňkem pro Fieldse a jeho útok.

9. Chicago Bears

EDGE DALLAS TURNER (Alabama)

Navíc mají Bears hned pick následující. Zde si mohou vzít prvního a nejlepšího defenzivního hráče na boardu. Tím je pass rusher Dallas Turner, jež by pomohl skvěle hrajícímu Montezu Sweatovi. Společně by mohli vytvořit dominantní duo v čele již nyní skvělé obrany.

10. New York Jets

OT TALIESE FUAGA (Oregon State)

Sezona 2023/24 byla vinou brzkého zranění Rodgerse katastrofou, takže budou Jets znovu největší pohádkou off-season. K tomu však potřebují významně zlepšit ofenzivní lajnu. Fuaga ohromil na uplynulém Senior Bowlu a dominoval v prakticky každém tréninkovém dni. Proslýchá se, že právě on je hlavním cílem stíhaček z New Yorku.

11. Minnesota Vikings 

CB QUINYON MITCHELL (Toledo)

Když už je řeč o vydařených výkonech na Senior Bowlu, Mitchell jednoznačně předvedl jeden z nich. Vikings stále hledají svého shutdown cornera a tento defenzivní back z Toleda by měl mít okamžitý vliv na obranu Minnesoty.

12. Denver Broncos

EDGE LAIATU LATU (UCLA)

Pass rush Broncos nebyl sice tragický, ale také nebyl nikterak oslnivý. Stále chybí dominantní pass rusher, jenž by byl schopen konstantě vytvářet tlak na quarterbacka soupeře. Latu sice neoplývá dovednostmi důležitými pro zastavování běhu, ale v tlaku na quarterbacka umí operovat několika různými způsoby.

13. Las Vegas Raiders

CB GA’QUINCY MCKINSTRY (Alabama)

Raiders mají největší problém na pozici quarterbacka. Očekával bych však, že po této pozici půjdou agresivně až ve druhém kole pro jednoho z dvojice Nix, McCarthy. V prvním kole vezmou dominantního cornera z Alabamy.

14. New Orleans Saints

OT JC LATHAM (Alabama)

Sezona Saints byla jako na horské dráze a stárnoucí tým má i tentokrát problémy s platovým stropem. Musí tedy skvěle draftovat. Ofenzivní lajna se potýkala s velkým množství zranění a na pozici tackla kvalitou rozhodně neoplývá. Latham by měl tento problém vyřešit.

15. Indianapolis Colts 

EDGE JARED VERSE (FSU)

Colts sice překonali dosavadní rekord v počtu sacků na sezonu (46), ale pořád na soupisce chybí zvučné jméno na této pozici, které by bylo schopno dostávat quartebacky pod tlak. Jared Verse na FSU výkonnostně vystřelil velmi vysoko díky prakticky dokonalým fyzickým parametrům.

16. Seattle Seahawks

TE BROCK BOWERS (Georgia)

Produktivita na pozici tight enda v Seattlu chybí a navíc 2 ze 3 borců, které mají teď, budou po sezoně volnými hráči. Pokud se až na 16. místo propadne Brock Bowers, jeden z nejlepších ofenzivních hráčů celého draftu, Seahawks by neměli váhat.

17. Jacksonville Jaguars

CB TERRION ARNOLD (Alabama)

Další sezona plná zklamání na straně Jaguars. Na pozici cornerbacka měl Campbell zlý ročník a Williams už také není nejmladší. Pokud by byl Arnold stále k dispozici, bude pro tým z Jacksonvillu lákavým výběrem.

18. Cincinnati Bengals

OT TYLER GUYTON (Oklahoma)

Běhová hra Bengals byla druhou nejhorší napříč celou NFL. Guyton je však hráč, který se vyprofiloval především jakožto skvělý a velmi agresivně hrající run blocker. Přestože toho na univerzitě moc neodehrál, když na hřišti byl, patřil k nejlepším hráčům.

19. Los Angeles Rams

OT AMARIUS MIMS (Georgia)

Rams mají od roku 2016 poprvé výběr v prvním kole. Jak s ním naloží? Mladá ofenzivní lajna, a především pozice levého tackla, není stoprocentně vyřešena a příchod Mimse by mohl dodat přinejmenším větší hloubku v této skupině. Navíc se momentální levý tackle Jackson stane chráněným volným hráčem, takže by se Rams mohli poohlédnout po okamžité náhradě.

20. Pittsburgh Steelers

QB MICHAEL PENIX JR. (Washington)

Jakmile v play-off startujete raději Masona Rudolpha než Kennyho Picketta, znamená to, že svému mladému quarterbackovi asi moc nevěříte. Penix má za sebou nejlepší sezonu univerzitní kariéry, a přestože jsou kolem něj otazníky především ohledně historie zranění, tento hráč ukázal, že má potenciál být okamžitým starterem v NFL.

21. Miami Dolphins

DT JER´ZHAN NEWTON (Illinois)

Miami je dalším týmem, který bude muset řešit nelichotivou situaci s platovým stropem. Pokud obrana přijde o jednoho z dvojice Wilkins/Davis, bude třeba hledat náhradu. Newton je navíc velmi flexibilním hráčem, kterého můžete využívat v různých situacích na různých pozicích defenzivní lajny.

22. Philadelphia Eagles

CB COOPER DEJEAN (Iowa)

Zdánlivě skvělé duo Bradberry–Slay nepředvádělo optimální výkony v uplynulé sezoně, takže je možná čas hledat posily. DeJean má za sebou parádní rok v Iowě a mohl by se stát prvním cornerem bílé pleti draftovaným v prvním kole od roku 1969.

23. Buffalo Bills (Via Texans)

WR KEON COLEMAN (FSU)

Stefon Diggs už zdaleka není taková jistota jako dříve a skupina receiverů by v Buffalu chtěla trochu osvěžit, aby chudák superman Allen nemusel táhnout celý útok sám. Keon Coleman by se mohl propadnout na začátek třetí desítky, a to je ideální příležitost pro Bills, aby pro něj skočili.

24. Dallas Cowboys

C JACKSON POWERS-JOHNSON (Oregon)

Cowboys mají poměrně kompletní soupisku, které chybí především running back. V tomto draftu ale není žádný, jenž by stál za výběr v prvním kole, a tak si Boys mohou dovolit draftovat nejlepšího hráče z vnitřních pozic ofenzivní lajny, kterého si připraví do let nadcházejících.

25. Green Bay Packers

EDGE CHOP ROBINSON (Penn State)

Takový typický výběr Packers. Chop Robinson představuje momentálně nejlepšího hráče na boardu a svou nevídanou rychlostí a konzistentním vytvářením tlaku patří mezi hráče s nejmenší mírou risku v případě jeho výběru.

26. Tampa Bay Buccaneers

EDGE BRALEN TRICE (Washington)

Bucs dosáhli v uplynulé sezoně na víc, než se od nich čekalo. Jejich tým je stále poměrně děravý a na defenzivní lajnu nutně potřebují dostat talent. Obrovský edge rusher Bralen Trice je stále prospektem, se kterým se musí pracovat, ale mám takové tušení, že se v průběhu Combine a Pro Day posune boardem hodně vysoko.

27. Arizona Cardinals

CB NATE WIGGINS (Clemson)

Nate Wiggins z Clemsonu je dalším z výčtu velmi kvalitních cornerů. Nyní již bývalý hráč Clemsonu oplývá nebývalou rychlostí a je schopný jak v osobní, tak i zónové obraně. Cardinals by tímto pickem odškrtli jednu ze svých hlavních potřeb.

28. Houston Texans (Via Bills)

WR LADD MCCONKEY (Georgia)

McConkey uchvátil téměř všechny skauty na Senior Bowlu a vyšvihl se do popředí hodnocení letošní třídy receiverů. Houston by tak k Dellovi mohl přidat dalšího skvělého mladíka a v trojici s Collinsem vytvořit jednu z nejlepších skupin receiverů celé ligy.

29. Detroit Lions

CB KAMARI LASSITER (Georgia)

Lions doplácí na mladou secondary, která patřila k nejhorším v NFL. Lassiter pochází z fotbalové rodiny a je pravděpodobně nejlepším cornerem do zónové obrany v celém draftu.

30. Baltimore Ravens

DT BYRON MURPHY II (Texas)

Ravens sice disponují jednou z nejlepších obran, ale nikdy nepohrdnou kvalitním hráčem do defenzivní lajny. Navíc se po sezoně velká část sestavy Baltimoru stane volnými hráči, a tak je zde ideální příležitost draftovat Byrona Murphyho. Ten je již nyní výborný na zastavování běhů a s potenciálem stát se i skvělým pass rusherem.

31. San Francisco 49ers

OT KINGSLEY SUMATAIA (BYU)

Na pravé straně ofenzivní lajny to ve Friscu hořelo a Sumataia jakožto agresivní tackle se skvělými fyzickými parametry může přinést okamžitou spásu do týmu Brocka Purdyho.

32. Kansas City Chiefs

WR BRIAN THOMAS JR. (LSU)

Největší slabina v Kansasu byla po celou sezonu na pozici wide receivera. Přestože se Rice v průběhu loňského roku vyprofiloval jako spolehlivá zbraň pro nejlepšího quarterbacka v NFL, stále je pomoc na této pozici nutná.