Tedův mock draft 2.0 – 2024

NFL
31. 3. 2024

Máme za sebou nejsilnější vlnu free agency a to znamená, že velké množství týmů zaplnilo díry ve svých soupiskách. Některé týmy byly agresivní a nebály se utrácet, jiné zvolily strategii takzvaně all-in a největší prioritou pro ně byl long snapper, tedy poslední chybějící článek na cestě k Super Bowlu. Ať už k trhu volných hráčů organizace přistoupily různě, výrazně tím ovlivnily, jak se bude vyvíjet dubnový draft. Pojďme si tedy znovu společně zaspekulovat o tom, co se může a nemusí stát, abychom jakožto fanoušci byli všichni spokojeni s výběrem našich miláčků.

NFL
31. 3. 2024
Tadeáš VytiskaTadeáš Vytiska

1. Chicago Bears

QB CALEB WILLIAMS (USC)

Dlouho jsem věřil, že Bears opravdu dají Fieldsovi šanci uspět a silný tým staví pro něj. Nestalo, mýlil jsem se a veřejně to přiznávám. Pravdou je, že za dobu, co sleduju fotbal, si nevybavuju jediný případ, kdy by měl nováček na pozici quarterbacka, který půjde jako první výběr celého draftu, takto našlapaný tým kolem sebe. Calebe, ukaž, že umíš hrát fotbal a nejsi úplný dement, jak si mnozí myslí.

2. Washington Commanders

QB JAYDEN DANIELS (LSU)

Stále se spekuluje, jestli půjde druhý Maye, nebo Daniels. Každý z nich disponuje naprosto odlišným skill setem a soudě dle akvizice Marcuse Marioty jakožto backup quarterbacka, měl by do Washingtonu zamířit Daniels, který je Mariotovi typologicky mnohem podobnějším hráčem.

3. Minnesota Vikings (via Patriots)

QB DRAKE MAYE (North Carolina)

Vikings pomocí tradu získali extra výběr v prvním kole a po odchodu Cousinse budou chtít trade up pro quarterbacka. McCarthy je asi fajn, ale Maye je zářivějším prospektem. A pokud chcete jít agresivně nahoru, neměli byste brát až 4. nejlepšího hráče na své pozici. Osobně mám Maye stále jako quarterbacka číslo 2 pro letošní draft.

4. Arizona Cardinals

WR MALIK NABERS (LSU)

U Cardinals se zatím nic moc nezměnilo v rámci zbraní pro Murrayho. Začíná se však spekulovat, že Malik Nabers by mohl jít ještě dřív než Harrison Jr. Neříkám, že bych to udělal, a neříkám, že to tak bude. Možnost tady ale je a v případě, že se to opravdu stane, nebuďme překvapeni.

5. Los Angeles Chargers

WR MARVIN HARRISON JR. (Ohio State)

Zbraně Justia Herberta momentálně vypadají následovně: Gus Edwards, Quentin Johnston, Joshua Palmer a Will Dissly. Asi není pochyb, že tady je wide receiver prostě potřeba.

6. New York Giants

WR ROME ODUNZE (Washington)

Mohl bych prakticky zkopírovat odstavec, který mám u Chargers, jen změnit jména. Myšlenka by zůstala stejná. Přemýšlel jsem také nad ofenzivním tacklem, ale momentálně pracuju s tezí, že Neal dostane ještě jednu šanci po své tragické nováčkovské sezoně.

7. Tennessee Titans

OT JOE ALT (Notre Dame)

Titans mají nenápadně zajímavou offseason. Nebojí se utrácet a především do útoku přivedli zajímavá jména. Stále však chybí spolehlivý ofenzivní tackle a Joe Alt by měl být způsobilý stát se okamžitým starterem.

8. Atlanta Falcons

EDGE JARED VERSE (FSU)

Falcons jsou dalším agresivním týmem letošní offseason. Získali do svých služeb quarterbacka Kirka Cousinse, který by měl vést talentem našlapaný útok. V draftu je potřeba zaměřit se na obranu a Jared Verse by mohl být pass rusherem, kterého v Atlantě dlouho hledají.

9. Chicago Bears

EDGE DALLAS TURNER (Alabama)

Útok mají Bears postavený parádně, obrana je velmi solidní. Nedělám to často, ale tady mi i v druhém mocku za sebou vychází do Chicaga stejný defenzivní end. Bude záležet, koho vezmou Falcons, každopádně Bears zůstane buď Verse, nebo Turner.

10. New York Jets

OT OLU FASHANU (Penn State)

Jets na ofenzivní lajně posilují, jak jen mohou, a tak je možné, že v draftu klidně půjdou pro wide receivera. Momentálně jsou ale ti nejlepší rozebraní. A protože ofenzivních lajnmenů není nikdy dost (a těch mladých už vůbec ne), byla by chyba nechat Fashanua na boardu.

11. New England Patriots (via Vikings)

QB J. J. MCCARTHY (Michigan)

Patriots nejsou týmem, kterého by od úspěchu dělil jen quarterback. Takže trade down a zisk cenných picků pro budování týmu dává smysl. Navíc stále získají svého quarterbacka na 11. picku v podobě McCarthyho. (Ondro, mrk mrk)

12. Denver Broncos

CB TERRION ARNOLD (Alabama)

Všichni top quarterbackové jsou pryč, očekávejme tedy, že Broncos budou v jejich akvizici agresivní ve druhém kole. Tady mohou vybrat Terriona Arnolda a společně se Surtainem vytvořit velmi talentované duo v secondary.

13. Las Vegas Raiders

OT TALIESE FUAGA (Oregon State)

Podobně jako u Broncos, také v Las Vegas začne hon na quarterbacka od druhého kola. Stále je ale potřeba doplnit díry na ofenzivní lajně a Fuaga by měl s tímto problémem pomoct.

14. New Orleans Saints

OT TROY FAUTANU (Washington)

Saints sice ani letos neměli moc peněz na útratu, přesto do obrany dokázali získat dvojici kvalitních hráčů. Nyní však musí pomoct útoku, hlavně na ofenzivní lajně. Fautanu v posledních týdnech letí draft boardy směrem vzhůru.

15. Indianapolis Colts

CB QUINYON MITCHELL (Toledo)

Colts sice podepsali Kennyho Moorea II, ale stále jim v secondary chybí hloubka. Mitchell se začíná pomalu ale jistě přibližovat Arnoldovi na pozici cornerbacka číslo 1 letošního draftu.

16. Seattle Seahawks

EDGE LAIATU LATU (UCLA)

Seahawks mají mladé a velmi kvalitní duo cornerů, mohou však ještě vylepšit svůj pass rush, který rozhodně nepatří k nejlepším. Pokud jim do náruče spadne Latu, mělo by jít o snadné rozhodnutí.

17. Jacksonville Jaguars

OT AMARIUS MIMS (Georgia)

Lawrence je jediným quarterbackem svého ročníku draftu, který zatím jakž takž naplňuje to, co se od něj očekávalo. Je nutné ho chránit a Amarius Mims patří k nejzajímavějším Boom or Bust prospektům letošního draftu.

18. Cincinnati Bengals

TE BROCK BOWERS (Georgia)

Bengals ztrácí své playmakery. Mixon je fuč, Higgins a Boyd se zatím neplánují vracet a Joe Burrow prostě potřebuje víc než jen Chasea. Bowers by představoval pro mladého quarterbacka zajímavou hračku.

19. Los Angeles Rams

EDGE CHOP ROBINSON (Penn State)

Rams opustila týmová legenda Aaron Donald a tím také nejnebezpečnější hráč pro soupeřovy quarterbacky. I když mladé pušky v Rams předvádí dobré výkony, pomoc v podobě Chopa Robinsona by byla vítaná.

20. Pittsburgh Steelers

OT JC LATHAM (Alabama)

Změna na pozici quarterbacka byla v Pittsburghu nevyhnutelná. Teď je ale potřeba Wilsona (nebo Fieldse?) chránit. JC Latham je momentálně nejlepší ofenzivní tackle na boardu.

21. Miami Dolphins

DT BYRON MURPHY II (Texas)

Spekulace se potvrdily a Wilkins je už z týmu pryč. Byron Murphy v předdraftovém procesu pozvedl nejedno obočí a v mých očích je momentálně nejlepším defenzivním tacklem, jenž zamíří na draft.

22. Philadelphia Eagles

CB NATE WIGGINS (Clemson)

Problémy v secondary zatím Eagles vyřešit nedokázali, proto je cornerback stále hlavní prioritou. Wiggins se v predikcích pohybuje od top 10 až po konec prvního kola, těžko říct, kde nakonec skončí.

23. New England Patriots (via Vikings)

WR BRIAN THOMAS JR. (LSU)

Mizerný útok Patriots jistě nebyl chybou jen nedobré hry quarterbacků, problém byl také v nedostatečné podpoře na skill pozicích. Pokud by Patriots získali svého quarterbacka i jedničku receivera v prvním kole, šlo by o dobrý začátek restartu.

24. Dallas Cowboys

OT TYLER GUYTON (Oklahoma)

Cowboys opustila dlouholetá opora Tyron Smith a teď musí hledat náhradu. Zatím zvláštní pasivní přístup Dallasu k free agency budou muset kovbojové kompenzovat dobrými výběry v draftu.

25. Green Bay Packers

OG GRAHAM BARTON (Duke)

Barton je dostatečně univerzální, aby mohl hrát na pozici guarda i tackla. A kdo jiný by ho měl umět ideálně využít než Packers?

26. Tampa Bay Buccaneers

OC JACKSON POWERS-JOHNSON (Oregon)

Po odchodu Jensena Bucs stále hledají kvalitní stálici na pozici centra. Tampa dokázala podepsat své největší opory a v Bakerovi mají odpověď na pozici quarterbacka pro další roky. Nyní je nutné podpořit běhovou hru.

27. Arizona Cardinals

DT JER’ZHAN NEWTON (Illinois)

Cardinals mají stále poměrně dost děr ve své soupisce a chce to začít budovat kvalitu na line of scrimmage. Vzhledem k tomu, že jejich obrana patřila k tomu nejhoršímu v celé NFL, Newton by měl tento narativ změnit.

28. Buffalo Bills

WR LADD MCCONKEY (Georgia)

Z Bills odešel Gabe Davis a v Buffalu tak nyní potřebují mladý talent na wide receivera. McConkey je stále mým oblíbencem, který na NFL Combine zazářil stejně jako na Senior Bowlu. Pořád věřím, že by měl jít v prvním kole.

29. Detroit Lions

DB COOPER DEJEAN (Iowa)

Secondary Lions zatím nikterak výrazně neposílila. Proto by měl cornerback (případně safety) stále zůstat hlavní prioritou draftu. Kolem DeJeana už není takový humbuk jako před několika týdny, ale do prvního kola by se měl stále vejít.

30. Baltimore Ravens

CB KOOL-AID MCKINSTRY (Alabama)

Ravens přišli v secondary o Ronalda Darbyho a Gena Stonea. Skvěle hrající obrana z loňské sezony musí přidávat další díly do skládačky a McKinstry má za sebou velmi vydařený Pro Day, který ho vrátil zpět do konverzace ohledně prvního kola.

31. San Francisco 49ers

WR XAVIER WORTHY (Texas)

Rychlík, který pokořil na Combine rekord ve 40-yard dash, si výrazně řekl o pozornost. Stále se spekuluje o odchodu Aiyuka a Deebo s Jenningsem za sebou mají na této pozici velkou propast.

32. Kansas City Chiefs

WR ADONAI MITCHELL (Texas)

Rychlíka na pozici wide receivera by měl v Kansasu zastávat Hollywood Brown. Mitchell je fyzicky o něco lépe vybaveným hráčem, který ale stále dokáže roztahovat hřiště svýma rychlýma nohama.