Tedův mock draft 3.0 – 2024

NFL
15. 4. 2024

Divoké podpisy v rámci free agency jsou pomalu pryč a zraky všech fanoušků se již upírají na město Detroit, kde zanedlouho proběhne další NFL Draft. Můj mock 3.0 je posledním letošním pro většinu fanoušků našeho portálu. Ti z vás, kteří dorazí na námi pořádanou draft party, se však mohou těšit na ten úplně poslední a rovnou okomentovaný přímo na místě činu. Mock 3.0 je pro změnu mírně konzervativnějším draftem, ale na jeho konec jsem přidal malé překvapení pro týmy, jež nemají výběr v prvním kole. 

NFL
15. 4. 2024
Tadeáš VytiskaTadeáš Vytiska

1. Chicago Bears

QB CALEB WILLIAMS (USC)

Tady není o čem. Jestli si Bears nevezmou Caleba, zakousnu se Lacimu do hlavy.

2. Washington Commanders

QB JAYDEN DANIELS (LSU)

Ani v případě Commanders by se nemělo jednat o velké překvapení. Jayden Daniels začíná být čím dál pravděpodobnějším výběrem, který by se měl stát budoucností Washingtonu.

3. New England Patriots

QB DRAKE MAYE (North Carolina)

Stále je zde slušná možnost, že Patriots využijí hladu týmů prahnoucích po quarterbackovi a tradem níž získají své vysněné picky. Ale pokud zůstanou na čísle 3 a vyberou si Maye, nikdo se nebude divit.

4. Arizona Cardinals

WR MARVIN HARRISON JR. (Ohio State)

Další adept na trade down, který v tomto případě zůstává na svém vyhřátém místě a nebude se druhý rok za sebou pouštět do divokých pohybů sem a tam. Prostě vezme nejlepšího receivera letošní nabídky a s klidem půjde do dalších kol bez zbytečných nervů.

5. Los Angeles Chargers

WR ROME ODUNZE (Washington)

Justin Herbert po odchodu Allena a Williamse pořád nemá na koho házet. Odunze je dle mého názoru druhý nejlepší receiver letošního draftu a pro Herberta by se okamžitě stal zbraní číslo 1.

6. New York Giants

WR MALIK NABERS (LSU)

Giants jsou na tom se zbraněmi podobně bídně. Rozdílem zůstává, že jejich quarterback je o nějaký ten level horší než Herbert v Chargers. Nebuďme překvapení, pokud Giants sáhnou po mladém quarterbackovi už letos. Momentálně ale víc věřím tomu, že se pokusí Jonesovi pomoci dynamickým playmakerem v podobě Naberse.

7. Tennessee Titans

OT JOE ALT (Notre Dame)

Jen těžko lze u Titans vymyslet něco převratného, když potřebují levého tackla a na boardu je jeden z nejlepších prospektů na této pozici za posledních několik let.

8. Atlanta Falcons

EDGE DALLAS TURNER (Alabama)

Terry Fontenot razí jednoduchou filozofii. Vezmi nejlepšího hráče, který je k dispozici. Tím je v tomto případě Dallas Turner, který navíc pozičně přesně zapadá do toho, co Falcons potřebují.

9. Chicago Bears

EDGE JARED VERSE (FSU)

Všichni 3 wide receiveři hodni výběru v nejlepší desítce jsou pryč, takže se Bears zaměří na posílení již tak velmi kvalitní obrany. Spojení Verse–Sweat by nadělalo neplechu v nejedné ofenzivní lajně.

10. New York Jets

OT TALIESE FUAGA (Oregon State)

Další tým, který může pošilhávat po hráči na pozici wide receivera. Podobně jako u Bears je ale na dalšího v pořadí ještě hodně brzy. Podpis Smitha na jeden rok sice posílil ofenzivní lajnu, ale jak dlouhodobým řešením tento borec ve svém věku je, toť otázka. Neváhal bych a vzal Fuagu, který je ve spojení s Jets skloňován již několik týdnů.

11. Minnesota Vikings

QB J. J. MCCARTHY (Michigan)

Možná nakonec Vikings ani nemusí být příliš agresivní, aby si mohli draftovat svého quarterbacka. Pořád si myslím, že McCarthy nepůjde tak vysoko, jak se momentálně říká, a Vikings na něj mohou počkat do začátku druhé desítky.

12. Denver Broncos

QB MICHAEL PENIX (Washington)

Penix se stal zajímavým prospektem posledních dnů. Má za sebou skvělý Combine i Pro Day a Broncos by v tomto borci mohli najít okamžitého startera. Osobně jsem Penixův velký fanda a věřím, že za výběr v prvním kole stojí.

13. Las Vegas Raiders

OT OLU FASHANU (Penn State)

Raiders jsou dalším týmem, co si může na Penixe brousit zuby, ale protože v tomto případě je už pryč, sáhnou ke kýžené pomoci na ofenzivní lajně.

14. New Orleans Saints

EDGE LAIATU LATU (UCLA)

Největší díra v sestavě Saints je na ofenzivní lajně. Pokud ale bude k dispozici Latu, Saints jen těžko odolají pokušení vzít si tohoto pass rushera.

15. Indianapolis Colts

TE BROCK BOWERS (Georgia)

Anthony Richardson se nechal slyšet, že pro letošní sezónu je „on a mission“. Mladý quarterback ukázal, že má obrovský potenciál. Ten se mu bude naplňovat o mnoho lépe, pokud bude mít k dispozici Brocka Bowerse.

16. Seattle Seahawks

CB TERRION ARNOLD (Alabama)

Sice Seahawks už nyní mají velmi kvalitní secondary, ale proč z ní neudělat dost možná nejlepší jednotku v celé NFL příchodem cornerbacka číslo 1 letošního draftu?

17. Jacksonville Jaguars

CB QUINYON MITCHELL (Toledo)

Jaguars naopak nutně potřebují svou secondary posílit a ziskem tohoto fyzického cornera z Toleda by měli získat důležitý článek do své skládačky.

18. Cincinnati Bengals

OT TROY FAUTANU (Washington)

Marně se snaží v Cincinnati hledat hráče na ofenzivní lajně, kteří by soustavně chránili svého quarterbacka. Že by Fautanu byl konečně odpovědí na otázku, jak udržet Burrowa zdravého?

19. Los Angeles Rams

CB NATE WIGGINS (Clemson)

Rams s příchody Whitea a Williamse získali zkušenost do své secondary. Nyní je potřeba přidat také potenciál a mládí, což by mohl přinést Nate Wiggins.

20. Pittsburgh Steelers

OC JACKSON POWERS-JOHNSON (Oregon)

Nejlepší vnitřní ofenzivní lajnař letošního draftu by měl podpořit snahu o dominantní běhový útok v podání Steelers. Přesně tak, jak to má ofenzivní koordinátor Arthur Smith rád.

21. Miami Dolphins

EDGE CHOP ROBINSON (Penn State)

Stojím si za tím, že Dolphins budou posilovat na defenzivní lajně. Robinson je velmi kvalitním pass rusherem a má vyšší hodnotu než nejlepší defenzivní tackle draftu.

22. Philadelphia Eagles

CB COOPER DEJEAN (Iowa)

DeJean je atletické monstrum, které bude žádaným zbožím letošního draftu. Pro Eagles bude univerzálním článkem secondary. Dokáže hrát kromě cornerbacka i jako safety.

23. Minnesota Vikings

DT BYRON MURPHY II (Texas)

Vikings si prvním výběrem zajistili budoucnost na straně útoku, takže mohou upřít svoji pozornost na opačnou stranu barikády. Murphy je hráčem, který je schopný na hřišti odehrát všechny 3 downy. Zásadně by tak pomohl defenzivní lajně Minnesoty.

24. Dallas Cowboys

OT TYLER GUYTON (Oklahoma)

Cowboys prochází postupným přerodem na ofenzivní lajně. Přednosti Tylera Guytona tkví především v pasové protekci a Dak by díky němu měl mít větší množství času na distribuci svých přihrávek.

25. Green Bay Packers

OT AMARIUS MIMS (Georgia)

Ofenzivní lajna Packers v tuto chvíli nikterak nezáří velkými hvězdami. Pokud má Love předvést stejně dobré výkony jako v sezoně loňské, bude potřeba dát mu dostatek času v kapse.

26. Tampa Bay Buccaneers

EDGE DARIUS ROBINSON (Missouri)

Robinsona dávám letos do prvního kola vůbec poprvé. Má výborné fyzické předpoklady k tomu, aby na profesionální úrovni uspěl. Je potřeba tento diamant ještě trochu obrousit, ale tento „risk“ se Bucs může vyplatit.

27. Arizona Cardinals

OG GRAHAM BARTON (Duke)

Cardinals stále potřebují přidat kvalitu na ofenzivní lajně. Barton může alternovat na pozici guarda i tackla a Cardinals by v tomto hráči měli získat cenný dílek do ofenzivní skládačky.

28. Buffalo Bills

WR BRIAN THOMAS JR. (LSU)

Po Davisovi se pakoval také Diggs a chudák Allen bude muset ukázat podobnou genialitu jako loni Mahomes s papírově snad ještě horšími útočnými zbraněmi. Pokud by se k Bills propadl Thomas, měl by Allen tento úkol o něco snazší.

29. Detroit Lions

CB KOOL-AID MCKINSTRY (Alabama)

Vítej zpět v prvním kole, Kool-Aide. Lions potřebují zlepšit hru svých cornerbacků a McKinstry je na 29. picku mužem, jenž může představovat skutečný jackpot.

30. Baltimore Ravens

OT KINGSLEY SUAMATAIA (BYU)

Suamataia stále paběrkuje na hranici prvního a druhého kola. Ravens očividně nutně potřebují zaplnit díru v ofenzivní lajně a v jejich případě bych se zde nebál Suamataiu vzít.

31. San Francisco 49ers

DT JER’ZHAN NEWTON (Illinois)

Niners mohou brát nejlepšího hráče na boardu, kterým je v tuto chvíli Newton. Ten navíc zaplní díru po odchodu Kinlawa do Jets.

32. Kansas City Chiefs

OT JC LATHAM (Alabama)

Chiefs momentálně nemají jasného startera na pozici ofenzivního tackla, tudíž mohou do soutěže o tuto pozici přidat Lathama z Alabamy.

Slíbené překvapení na konec pro týmy bez výběru v prvním kole! Koho si tyto celky vyberou svým prvním pickem až ve druhém dni draftu? Pojďme o tom zaspekulovat.

33. Carolina Panthers

WR LADD MCCONKEY (Georgia)

Panthers dělali ve free agency vše, co bylo v jejich silách, aby poskytli lepší ochranu mladému quarterbackovi Bryce Youngovi. Nyní je ale potřeba dodat mu také nějaké zbraně. Johnson a Thielen jsou sice dobří receiveři, ale z mého pohledu je to stále málo. Pokud se na začátek druhého kola propadne McConkey, Panthers by neměli váhat. Tento borec umí balón chytat, házet i běhat s ním jako running back. Prostě kompletní balíček, který můžete využít, jak se vám jen zlíbí, a on doručí to, co od něj chcete. Navíc absolutně exceloval v Senior Bowlu, Combine i Pro Day.

42. Houston Texans

CB T. J. TAMPA (Iowa State)

Texans budou s největší pravděpodobností vyhlížet, zda se jeden z nejlepších cornerbacků nebo defenzivních tacklů nepropadne do druhého kola. V tomto případě se tak nestalo, ale Texans berou Tampu, jenž má dokonalé fyzické parametry na to, aby byl starting cornerbackem v profesionální lize.

54. Cleveland Browns

DL BRADEN FISKE (FSU)

Browns měli problémy se zraněními na ofenzivní lajně, takže se jejich pozornost může upřít tam. Já si však myslím, že kromě Jeffersona přivedou ještě jednu posilu do své defenzivní lajny. Fiske pozvedl v předdraftovém procesu nejedno obočí a schematicky zapadá do systému Browns perfektně. Sice nemá fyzické parametry typického defenzivního tackla, ale je neskutečně inteligentním a pro pass rush rychlým hráčem.