ELF preview Week 11: Prague Lions @ Berlin Thunder

ELF
12. 8. 2023

Lions s dalším novým quarterbackem vyráží do Berlína.

ELF
12. 8. 2023
Ondra HorákOndra Horák
Jakub Pláteník

Před čtrnácti dny jsem psal o absolutním zemětřesení, které se odehrálo v týmu Prague Lions. Velké množství důležitých opor opustilo tým, ale přibylo i několik nových. Výkonům proti Wroclaw Panthers to ale vůbec neprospělo a Lions si z vlastního nového domácího hřiště odnesli výprask 73-13. Trápení bylo patrné téměř na všech pozicích, ale největším problémem byla evidentně hra ofenzivní linie. Bradley Jones neměl dostatek času a ani velkou podporu od svých WR. Velmi podobně to platilo i pro oba runningbacky domácího celku. Zřejmě z toho důvodu bylo nutné přistoupit k dalším poměrně radikálním změnám.

K překvapení všech přihlížejících tou největší změnou se stalo opět jiné jméno na pozici quarterbacka. Bradley Jones byl vyměněn za Tyquella Fieldse. Tento velmi mladý quarterback má za sebou úspěšnou univerzitní kariéru na Stony Brook University, kde překonal hned několik školních rekordů. Celkem si připsal na své konto 4851 yardů, 29 touchdownů vzduchem a 715 yardů a 13 touchdownů po zemi. Zúčastnil se i několika tréninku v zámořské XFL. Nakonec ale skončil v rakouské AFL, kde odehrál první polovinu sezóny za Danube Dragons. Jejich plánovaný starting quarterback Alex Thury si zranil palec, takže na poslední chvíli naskočil Fields. Zajímavostí je, že v Dragons odehrál o zápas méně než Thury, přesto měl za 6 zápasů lepší statistiky než jeho kolega. Pro Lions je tento dual-thread quarterback další novou nadějí do úplného závěru sezóny.

Úspěchu Tyquella Fieldse by měl dopomoci nový wide-receiver Kobe Miranda. I tento Američan má solidní mezinárodní zkušenost. Odehrál jednu sezónu v mexické nejvyšší soutěži LFA za tým Galgos de Tijuana, se kterým se probojoval až do play-off zmíněné soutěže.

Lions by ovšem rozhodně nemohli pomýšlet na úspěch bez posílení ofenzivní linie. Odchod čtyř reprezentantů z této jednotky byl proti Panthers možná největším kamenem úrazu. Další posily tedy velmi logicky musely přijít. Z českých luhů a hájů přichází David Chludil z Prague Mustangs. Ze zahraniční jsou to potom Mikel Gomez a Lino Taumako. Už tak velmi silnou defenzivní linii ještě posílí Florian Hirsh.

Po opravdu obrovském prvotním zemětřesení přichází před následujícím hracím týdnem rázem další. Změn sice není tolik a jsou spíše k lepšímu, ale určitá míra nejistoty v týmu Lions je zřejmá. Bude velmi zajímavé, jak se do hry zapojí Atilla Isik, který proti Panthers zastával pozici pouze ve special teamech.

Soupeř je ovšem čeká opravdu nelehký. Berlin Thunder se přetahuje právě s Wroclaw Panthers o druhé postupové místo z východní konference. Nejdůležitější bude pochopitelně jejich vzájemný souboj, ale Thunder nebudou chtít ztratit dobré tempo proti slabšímu soupeři jako jsou Prague Lions. Quarterback Berlínského týmu Slade Jarman evidentně našel společnou řeč s kvalitními wide-receivery Aaronem Jacksonem a Robinem Wikczekem. Passová hra je opravdu velmi nebezpečnou zbraní. Jarman má už za 4 zápasy naházeno 1259 yardů a 14 touchdownů. Oba zmínění receiveři jsou, co se týče nachytaných yardu, v nejlepší sedmičce celé soutěže. Ovšem největší zbraní týmu z hlavního německého města je pochopitelně jejich defense. Kyle Kitchens je hybnou silou celého týmu a doslova demoluje jakoukoli ofenzivní linii, která se před nej postaví. Kitchens se může pyšnit už dvanácti sacky, přestože proti němu většina týmu staví double-team.

Prague Lions vedení Tyquellem Fieldsem se tedy v neděli postaví proti jednomu z nejlepších hráčů celé European league of Football a pro amerického quarterbacka to bude opravdový křest ohněm. Berlin Thunder jsou velmi silným týmem, který potřebuje každé vítězství, aby pokračovali v souboji o play-off s Wroclaw Panthers. Jediného zástupce v prestižní ELF tedy čeká opět velmi složitý zápas.