ELF review Week 11: Prague Lions @ Berlin Thunder

ELF
16. 8. 2023

Lions s novým quarterbackem nestačili na Berlin Thunder.

ELF
16. 8. 2023
Ondra HorákOndra Horák
Eric Muhle

Po volném týdnu pro celou soutěž, který byl způsobený reprezentačními zápasy v rámci mistrovství Evropy, putovali Lions do německého hlavního města. Vzhledem k výsledku, který si odvezli v devátém týdnu z Polska, nebyla očekávání příliš vysoká. Berlin Thunder je týmem, jenž na dálku bojuje právě s Wroclawí Panthers o druhé místo ve východní konferenci a zároveň tedy o postup do play-off. Na druhou stranu Lions přivedli do týmu další řádku posil, takže fanoušci a diváci s napětím očekávali, jak bude tým vypadat v akci.

Favorizovaní domácí vlétli do zápasu poměrně raketovým způsobem. Hned v prvním útočném drivu využil Aaron Jackson zaváhání T. J. Newella, který se lehce ztratil v coverage, a připsal si nádherný 64yardový touchdown. Od té chvíle se ale berlínská mašina zastavila. Jako by si hráči v černo-červené kombinaci chtěli vyzkoušet několik speciálních akcí a netradičních herních variant a nedařilo se jim přidat další body.

Těsně před koncem první čtvrtiny se dokonce punter Florian Finke dopustil hrubé chyby. U své end zóny nedokázal zpracovat míč od svého long snappera. Duchapřítomně se sice snažil nešťastnou situaci zachránit, ale to už si na něj počkali hráči Lions. Přišel tedy turnover on downs a skvělá pozice pro nového quarterbacka Tyquella Fieldse. Ten nabídku se svými spoluhráči skvěle využil, když sám QB sneakem připsal šest bodů. Po potvrzení Marka Hruboně se tak Lions na začátku druhé čtvrtiny dostali do jednobodového vedení. Bohužel to pro ně byly první, ale také poslední body v celém zápase.

Pro domácí tým byla ztráta vedení zřejmě ten správný budíček, který je dostal z laxnosti a nedisciplinovanosti. Útok Thunder se vrátil do svých obvyklých kolejí a Slade Jarman přesně distribuoval přihrávky na několik svých spoluhráčů. V coverage na Aarona Jacksona a Roberta Wilczeka evidentně nestačili Newell, Butler ani Atilla Işik. A když to náhodou Berlínu nešlo vzduchem, přidala se excelentní runová hra. V té statisticky dominoval Nick Köhler, když si připsal celkem 81 yardů a jeden touchdown, ale velký díl na jeho výkonech měla skvělá hra celé ofenzivní linie.

Po touchdownech Zimmermana, Köhlera, Wilczeka a znovu Zimmermana se šlo do čtvrté čtvrtiny za stavu 33:7 pro domácí tým. Thunder si v tu chvíli už byli zřejmě jisti výsledkem nedělního souboje a na hřiště přišel místo Sladea Jarmana backup quarterback Paul Stubbe. Ale i jemu se proti obraně Prague Lions poměrně dařilo. Do své statistické kolonky připsal čtyři kompletní přihrávky z devíti pokusů pro celkem 46 yardů. Navíc dovedl svůj tým k dalšímu zápisu na scoreboard, o který se nakonec postaral running back Tim Schulz.

Ze statistického pohledu Lions opět zažili velmi nepovedený zápas. Nicméně výkony a projev Tyquella Fieldse byly velmi sympatické a troufl bych si tvrdit, že Fields se zdá být nejlepším quarterbackem, kterého měli Lions v letošní sezoně k dispozici. Je velmi atletický a nedělá zbytečně ukvapená rozhodnutí. Bohužel ofenzivní linie, která by mu měla pomáhat, v současné chvíli spíš škodí. Často neměl v zápase proti Thunder ani sekundu na rozhodnutí a byl pod okamžitým tlakem. Doufejme tedy, že se pražskému týmu podaří využít potenciál nejnovějších posil a jejich výkony půjdou směrem vzhůru. Minimálně spolupráce Fields–Miranda vypadá velmi dobře, jen potřebuje trochu času a prostoru, aby se dokázala prosadit. Defenziva na mě působí poměrně unaveným dojmem z celé náročné sezony, ale věřím, že pokud získá podporu útoku, vlije jí to čerstvou krev do žil.

Další zápas čeká Prague Lions v sobotu 19. 8. od 17:00 proti Fehérváru Enthroners. Bude to ideální příležitost pokusit se naplnit potenciál a získat první vítězství na hřišti v rámci letošního ročníku European League of Football.