ELF review Week 9: Wroclaw Panthers @ Prague Lions

Lions neměli šanci proti Panthers a prohráli výrazným rozdílem.

ELF
1. 8. 2023
Ondra HorákOndra Horák

Po několika neuvěřitelně turbulentních dnech čekal Prague Lions další extrémně náročný úkol. Na domácím hřišti se musela postavit Wroclawi Panthers, která v rámci východní konference bojuje s týmem Berlin Thunder o postup do play-off European League of Football. Na druhou stranu se proti polskému soupeři Pražanům velmi dařilo v prvním společném zápase, který se odehrál na Olympijském stadionu ve Wroclawi. Všechny změny, které byly vynucené špatnou finanční situací klubu, jsem popisoval v preview před tímto zápasem.

Každému zasvěcenému fanouškovi muselo být už před zápasem jasné, že takové změny v podstatě z týdne na týden nemohou přinést nic dobrého. Hrát vyrovnanou partii s pevně etablovaným týmem bojujícím o play-off, který ještě navíc zvládl posílit o velmi dobré hráče Wentlanda a Williamse, byla myšlenka pouze ve snech nejvěrnějších fanoušků. Ovšem průběh utkání bohužel překonal i velmi pesimistické scénáře. Panthers nastoupili na Lions ve velkém stylu a v tomto souboji kočkovitých šelem si ve Sportovním centru Hostivař otevřeli polskou střelnici.

V průběhu prvního poločasu zvládli Panthers nasázet zdecimovanému soupeři 42 bodů. O 3 touchdowny se postaral Tony Tate, když všechny zachytil po dobré přihrávce Mackenzieho Sextona. Další 2 přidal démon prvního poločasu Dawid Brzozowski, který jako by posílal pozdrav svému konkurentovi v boji o nejlepšího running backa Florianu Weganovi z týmu Vienna Vikings. A 1 touchdown přidal náhradník Brzozowského Kamil Kotlarz. Zatímco útok Panthers naprosto dominoval, naopak Lions si evidentně nevěděli rady. Bradley Jones zdaleka ještě nebyl sehraný se svými wide receivery, ale hlavně ofenzivní linie nedokázala vzdorovat silnému tlaku ze strany polského týmu. Nejen Bradley Jones neměl čas na tvoření ofenzivních akcí, velmi málo prostoru dostali i Adam Žouželka se Samuelem Oramem-Jonesem, kteří byli ve většině runových akcí atakováni ještě před line of scrimmage.

Za stavu 0:42 na konci prvního poločasu už bylo o zápase v podstatě rozhodnuto. Na hráčích obou týmů byla vidět chybějící motivace. Ani Wroclaw už nešla do utkání naplno a snažila se využít všech náhradníků, které měla k dispozici. Malinkou vzpruhou pro Lions bylo alespoň skórování 2 touchdownů v průběhu druhého poločasu. Nejdříve se prosadila dvojice Jones–Kadlec, když se jí povedla 70yardová přihrávka ukončená touchdownem. O několik drivů později navázal Samuel Oram-Jones 69yardovým během, kdy se mu podařilo prokličkovat celou obranou a připsat si nejen 6 bodů za touchdown, ale zároveň i nejhezčí akci zápasu z pohledu Lions.

Panthers ale pohodlně kontrolovali celý průběh utkání a domácí příznivci v Hostivaři byli svědky absolutního debaklu s konečným výsledkem 13:73. Na celém utkání bylo znát, že změny v kádru Prague Lions byly opravdu významné, a bohužel v současné chvíli nejsou Lions v ELF konkurenceschopným týmem. Doufejme tedy, že všem hráčům teď prospěje týden volna, že si Bradley Jones postupně začne zvykat s novými spoluhráči a že se výkony českého zástupce v European League of Football budou zlepšovat.