NFL novinky – 31. týden: Kamara suspendován, Ngakoue posílí Bears

NFL
8. 8. 2023

Opravdový start NFL už se nezadržitelně blíží. S novým webem jsme proto obnovili tradici novinkových souhrnů, protože zámořská soutěž opravdu nikdy nespí. V uplynulém týdnu došlo k několika důležitým podpisům, suspendaci Alvina Kamary a také jsme mohli vidět první zápas sezony 2023 v podobě Hall of Fame Game.

NFL
8. 8. 2023
Ondra HorákOndra Horák
Foto: Archiv Saints, Colts

Alvin Kamara suspendován na tři zápasy

Vedení NFL oznámilo, že uděluje třízápasový trest pro running backa Alvina Kamaru hrajícího za New Orleans Saints. Podle představitelů soutěže se Alvin Kamara dopustil porušení zásad osobního chování NFL. Hvězdný running back byl v únoru roku 2022 zatčen za napadení a ublížení na zdraví v Las Vegas. Kamara podle očitých svědků a kamerových záznamů společně s třemi dalšími muži napadli Darnella Greena. Alvin byl následně souzen v civilním procesu a procesu vedeným prokuraturou státu Nevada. V civilním soudu s Darnellem Greenem došlo k mimosoudnímu vyrovnání a proces vedený prokuraturou dospěl k rozhodnutí, že Alvin musí odpracovat 30 hodin veřejně prospěšných prací a zaplatit Greenovi 105 000 $ za nemocniční účty. Liga se ale vyjádřila ve smyslu, že ačkoliv v soudních procesech došlo k těmto rozhodnutím, je potřeba nastolit hráčům přísnější měřítka, protože jsou důležitými členy a mentory svých komunit. Alvina Kamaru tak uvidíme až ve čtvrtém hracím týdnu, kdy se Saints střetnou s Tampou Bay Buccaneers.

Cameron Jordan prodloužil kontrakt s New Orleans Saints

I druhá novinka se týká týmu z New Orleans. V uplynulém týdnu totiž podepsal Cameron Jordan dvouleté prodloužení své stávající smlouvy. Tento elitní pass rusher jednoznačně potvrdil, že nehodlá opustit Saints ani v nadcházejících sezonách. Svým podpisem se totiž zavázal svému mateřskému klubu až do roku 2027. V ročníku 2022 si připsal Jordan 8,5 sacku, 66 tacklů a 2 forced fumbly. Společně s DeMario Davisem je už dlouhé roky jednoznačnou hybnou silou defenzivy Saints a všechno naznačuje, že v tom chce pokračovat i nadále.

Logan Wilson prodloužil kontrakt se Cincinnati Bengals

Vycházející hvězda obrany Cincinnati Bengals Logan Wilson se dohodl na čtyřletém prodloužení své stávající smlouvy. Jeden z hlavních pilířů velmi chválené obrany, která pod taktovkou Loua Anaruma dotáhla Bengals až do Super Bowlu LVI, bude tedy i nadále působit v černo-oranžové kombinaci. Wilsona si Bengals vybrali ve třetím kole draftu 2020, jako 65. celkový výběr. V první sezoně se zapojoval převážně do special teamů, ale od roku 2021 je velmi důležitou součástí obrany Bengals. Loni zaznamenal 123 tacklů, 2,5 sacku, 1 forced fumble a 1 interception. Společnost PFF ho ohodnotila známkou 72,7. Stejně jako Cameron Jordan, i Logan Wilson by měl zůstat u svého týmu až do roku 2027. Zmíněné čtyřleté prodloužení mu může vynést až 37,5 milionů $.

Yannick Ngakoue míří do Chicaga Bears

Tým z větrného města, tedy Chicago Bears, ukořistil jednu z největších hvězd, které zbývají na listině volných hráčů. Yannick Ngakoue se po sezoně v dresu Indianapolisu Colts stěhuje na Wrigley Field. Pro Bears je to určitě velké posílení jejich pass rushe. Ngakoue ve zmíněném ročníku 2022 v dresu Colts zaznamenal 9,5 sacku, 29 tacklů a 1 forced fumble. Yannick se společně s novým týmem dohodl na jednoleté smlouvě, která mu může přinést až 10,5 milionů $.

U příležitosti uvedení nových členů Hall of Fame se odehrál zápas mezi Browns a Jets

V noci ze čtvrtka na pátek se na stadionu Toma Bensona odehrál první zápas letošní sezony NFL. Bývá už dlouholetou tradicí, že každý ročník otevírá právě Hall of Fame Game. Utkání, které se pořádá vždy na počest uvedení nových členů do síně slávy. Letos se proti sobě postavili v podstatě domácí Cleveland Browns a New York Jets. Podle očekávání se do boje zapojilo velmi málo starting hráčů obou týmů. Zápas pro sebe získali ve druhém poločase Browns, když dokázali skórovat 14 bodů a odskočit svému soupeři. O nejhezčí a nejprobíranější akci zápasu se postaral quarterback Dorian Thompson-Robinson. Tento nováček vybraný v pátém kole draftu se všem fanouškům předvedl nádherným blokem, jenž měl výrazný vliv na 16yardový touchdown Demetrica Feltona.

Jak už jsem nastínil v první části této novinky, Hall of Fame Game se pořádá u příležitosti uvedení nových členů do síně slávy a odhalení jejich bust. V letošním roce byli mezi majitele zlatých sak uvedeni tito muži: Rondé Barber (DB), Darrelle Revis (CB), Joe Thomas (LT), Zach Thomas (LB), DeMarcus Ware (LB), Don Coryell (Coach), Chuck Howley (LB), Joe Klecko (DT) a Ken Riley (DB).