AKTUÁLNĚ
Novinky Ondra Horák 26.08. 10:40

NFL novinky – 33. týden

Chase Claypool se zranil na tréninku

Fanouškům a vedení Steelers zatrnulo ve čtvrtek, kdy Chase Claypool opouštěl hřiště za pomoci Bena Roethlisbergera a Erica Ebrona. Loňský nováček, který se hned v první sezóně v NFL ukázal ve velmi dobrém světle. Steelers si Claypoola z University of Notre Dame vybrali ve druhém kole jako 49. celkový výběr. A Chase se jim rozhodně odvděčil. Zaznamenal totiž 879 nachytaných yardů, devět touchdownů vzduchem a také dva touchdowny po zemi. Server PFF ho za rok 2020 ohodnotil známkou 75,6 a umístil ho na 39. místo mezi všemi WR v NFL. Naštěstí pro Claypoola a Steelers se zranění ukázalo jako menší výron kotníku a podle dostupných zdrojů by měl být Chase v pořádku a stoprocentně připraven na začátek sezóny.

claypool

Tim Tebow propuštěn z Jaguars

Velká Tebow mánie na Floridě končí. Tim Tebow se s velkou slávou vrátil do NFL a chtěl si vyzkoušet pozici TE. Tahle zkouška vznikla s největší pravděpodobností především kvůli dobrému vztahu hlavního trenéra Urbana Meyera a právě Tima Tebowa. Tito dva spolu totiž vybojovali dvě vítězství v univerzitním fotbale v roce 2006 a 2008 s týmem Florida Gators. Tebow byl zároveň ohodnocen Heismen Trophy za rok 2007, kdy Gators po třech prohrách v základní části skončili jako třináctý hodnocený tým v NCAA. Sen o znovu rozjetí kariéry se ovšem rozplynul velmi brzy. Tebow ve věku 34 let nezvládl přerod z quarterbacka na tight enda a v Jaguars končí. Šance, že by o něj měl zájem jiný klub v NFL je v podstatě nulová.

tebow

Carl Lawson bude chybět celou sezónu 2021

Jedna z největších akvizic Jets se bohužel zranila a tým z New Yorku tedy v nejbližších týdnech neposílí. Carla Lawsona podepsali Jets v této offseason jako volného hráče. Slibovali si od něj výrazné zlepšení pass-rushe a vůbec lepší projev obrany. Lawson se měl stát defenzivním lídrem svého týmu a i podle reportáží z tréninkového kempu to tak opravdu vypadalo. Podle NFL insiderů na hřišti vynikal a zdál se jako nejlepší hráč z celého týmu Jets. Bohužel při společném tréninku s Green Bay Packers si přivodil zranění levé pánevní končetiny a na magnetické rezonanci bylo potvrzeno, že se jedná o přetrženou achillovu šlachu. To automaticky znamená konec působení v této sezóně a i nadále bude rekonvalescence velmi dlouhá a náročná. Zranění Lawsona je pro Jets obrovská rána.

lawson

Zane Lewis bude chybět celou sezónu 2021

Společný trénink s Green Bay Packers se stal pro Jets opravdu velice nešťastným. Nejen, že se vyřadil Carl Lawson, ale přidal se k němu i safety Zane Lewis. Ten si přetrhl patelární vaz a poškodil mediální postranní vaz v koleni. Vzhledem k těmto poměrně vážným zraněním bude podobně jako jeho kolega Lawson mimo celou sezónu 2021.

lewis

Nováček Joseph Ossai bude chybět celou sezónu 2021

Bohužel novinky v tomto týdnu vypadají jako výčet zranění. Ale i poslední odstavec se bude věnovat tomuto nepříjemnému tématu. Cincinnati Bengals se totiž zranil nováček vybraný ve třetím kole. Joseph Ossai měl svým způsobem nahradit Carl Lawsona, který odešel do Jets a vylepšit tedy pass-rush Bengals. Tento rodák z Nigérie si bohužel v prvním preseason zápase proti Tampě Bay Buccanneers přivodil zranění menisku v koleni a bude nucen podstoupi operaci. Podle informací NFL insiderů by měl být v pořádku na začátek tréninkových kempů v příštím roce. Ještě před zraněním se ale v zápase proti Buccaners blýsknul skvělým výkonem, připsal si jeden sack a čtyři QB hurries. Server PFF mu přidělil známku 89,6.

ossai

Sdílejte na sociálních sítích

Ondra Horák

Zobrazit profil

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte

Komentáře ke článku

  • Reekwon
    26. srpna 2021 12:21

    Ta zranění jsou fakt crazy.

  • OMAHA2
    27. srpna 2021 10:45

    Bohužiaľ, toto je už taký pre season folklór. 😬